Strona główna   >>   Materiały   >>   Użytkowanie i konserwacja

Użytkowanie i konserwacja

Materiał z którego wykonane są blaty Krause jest niezwykle trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. W razie ewentualnych uszkodzeń daną powierzchnię można w szybki i prosty sposób przywrócić do stanu początkowego, bez konieczności wyjmowania całego elementu. Powierzchnie Krause stanowią jednolitą strukturę, nie zawierają porów, w które mogą wnikać bakterie, pleśń, płyny oraz zapachy. Są one również odporne na zabrudzenia, plamy, wysoką temperaturę, kwasy i silne związki chemiczne zawarte w detergentach. Zapewniają tym samym wysoki poziom czystości i higieny, dając poczucie bezpieczeństwa i gwarancję czystości. Dzięki temu mogą być zastosowane w miejscach o wysokich wymogach higienicznych, jak np. szpitale, czy punkty gastronomiczne.
 

Codzienna pielęgnacja

Elegancki Solid Surface jest równie odporny i łatwy w utrzymaniu jak dobrze wyglądający.
Nie jest jednak materiałem samoczyszczącym się! Jak praktycznie wszystkie materiały wymagają pielęgnacji, tak aby zachować ich świeży wygląd. Zetrzyj szmatką ślady po żywności i napojach. W normalnych warunkach delikatne detergenty i woda lub środki czyszczące na bazie amoniaku usuną większość plam i tłuszcz.
W przypadku trudnych do usunięcia zaplamień użyj delikatnie mleczka lub proszku z gąbką ścierną Scotchbrite. Zmyj wodą i wypoleruj suchym ręcznikiem. Zdrowy rozsądek i środki czyszczące powszechnego użycia zapewnią naszym materiałom zawsze nienaganny wygląd.

 codzienna pielęgnacja

 
Czy jest to powierzchnia higieniczna?

Solid Surface to jedne z najbardziej higienicznych materiałów powierzchniowych dostępnych na rynku. Doświadczenia laboratoryjne dowodzą, że nieporowate powierzchnie tych produktów nie pozwalają na wzrost kolonii bakterii i grzybów.
Te wspaniałe cechy sanitarne wykorzystywane powszechnie na całym świecie w ośrodkach zdrowia i różnego typu miejscach, gdzie produkuje lub przygotowuje się żywność jest również ważna w Twoim domu.

 powierzchnia higieniczna

 
Co z uporczywymi plamami lub śladami po papierosach?

Solid Surface są produktami jednorodnymi pod względem koloru i wzoru w całym swym przekroju i są nieporowate, ślady po popiole papierosów lub uporczywe zaplamienia mogą zostać usunięte ściernym środkiem czyszczącym i gąbką Scotchbrite. Nawet drobnoziarnisty papier ścierny może zostać użyty bez groźby zniszczenia gładkiej powierzchni.

 uporczywe plamy

 
Co z gorącymi naczyniami?

Zawsze chroń Solid Surface przed źródłami ciepła, które mogą zniszczyć każdą powierzchnię, nawet tak trwałą jak Solid Surface. Dla ochrony przed gorącymi naczyniami wyjmowanymi z kuchenki czy piekarnika stosuj podkładki ochronne.
Podobnie postępuj z urządzeniami wytwarzającymi ciepło jak żelazka, elektryczne urządzenia do smażenia, podgrzewacze itp.

 gorące naczynia

 
Czy mogę ciąć i siekać?

Chociaż twarde (stępią każdy dobry nóż) powierzchnie Solid Surface nie są przeznaczone jako powierzchnie do cięcia. Do przygotowywania żywności stosuj deski do krojenia z drewna, polietylenu czy bambusa – obejdą się łagodniej z Twoim nożem i zabezpieczą przed przypadkowym zarysowaniem.

 cięcie i siekanie

 
Czy powierzchnię można naprawić?

Ponieważ Solid Surface są jednolite w całej swej strukturze, są trwałe i odporne na impakt.
W przeciwieństwie do marmurów czy granitów, poprawnie wykonane elementy nie mają skłonności do pękania, odłamywania się i kruszenia. Gdyby jednak nastąpiło uszkodzenie, istnieje możliwość naprawienia powierzchni w taki sposób, że praktycznie nie rozpoznasz miejsca naprawy. Skontaktuj się z wykonawcą.

 naprawa powierzchni